• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Щоб не було шкоди

Дитину не відірвати від телевізора? Потрібно терміново вживати заходів:

  1. Психологи та окулісти радять молодшим школярам не проводити біля екрану більше 40 хвилин.
  2. Ретельно відбирайте мультфільми та фільми для дитини. Не довіряйте рекламі. Спочатку подивіться фільм са ми, перш ніж пропонувати його дитині.
  3. Обзаведіться набором якісних аудіозаписів народних казок, постановок дитячих вистав і аудіокнигами. Запропонуйте дитині послухати Дитяче радіо онлайн. Сприйняття інформації через слух розвиває мислення дитини.
  4. Пам'ятайте, що зв'язне мовлення у дітей розвивається в процесі безпосереднього спілкування.
  5. Намагайтеся приділяти якомога більше часу читанню книг, активних ігор і розмов з дитиною.

Як допомогти дитині у підготовці домашніх завдань? Поради батькам учнів середніх класів

Навчання – процес тривалий, і його успішність залежить від старанності учнів, їх наполегливості, а також регулярного виконання поставлених завдань. При цьому роль баків у процесі виконання учнями завдань часто нівелюється. Насамперед, батьки можуть не тільки контролювати виконання учнями завдань, але й створювати для цього якомога більш сприятливі умови.

Що саме можуть зробити батьки, аби навчання біло легшим для їх дітей? Виявляється, не так вже й мало.

1. Намагайтеся створити умови, які допоможуть полегшити навчання дитини:

  • побутові ( організація повноцінного харчування, режиму, спокійний і достатній сон, затишна атмосфера, наявність зручного та достатнбо освітленого місця для занять);
  • емоційні ( демонструйте віру в дитину, не втрачайте надії на успіх, виявляйте терпіння, не ображайте в разі невдач);
  • культурні (забезпечте дитину довідниками, словниками, посібниками, атласами, книгами зі шкільної програми; намагайтеся разом дивіться навчально-пізнавальні програми, обговорюйте побачене й почуте).

2. Слухайте свою дитину: нехай вона читає вголос, переказує те, що треба запам’ятати, перевіряйте знання за питаннями в підручнику.

3. Регулярно ознайомлюйтеся із розкладом уроків та факультативів, гуртків та додаткових занять для того, аби мати можливість проконтролювати й надати посильну допомогу (подати ідею, рекомендацію тощо).

4. Діліться з дітьми знаннями з галузі, в якій маєте успіх. Натхненні позитивним прикладом, вони із захватом сприйматимуть нову інформацію.

5. Пам’ятайте, що в центрі уваги батьків завжди повинна бути не оцінка, а знання, навіть якщо ними не можна скористатися сьогодні. Тому думайте про майбутнє й пояснюйте дітям, де й коли ці знання стануть у пригоді.

6. Не залишайте без уваги вільний час дитини. Намагайтесь організувати цей час таким чином, аби дитина могла розвиватися й зростати.

7. Не порівнюйте її успіхи з успіхами інших. Кожна людина – унікальна й неповторна.

8. Пам’ятайте, що, за науково обґрунтованими нормами, над виконанням усіх домашніх завдань учні 5-6 класів повинні працювати до 2,5 годин, учні 7-8 класів – до 3 годин, а учні 8-9 класів – до 4 годин.

9. Створюйте в родині власні традиції й ритуали, які будуть стимулювати навчальну активність дітей. Використовуйте позитивний досвід своїх батьків чи знайомих.

Кiлькiсть переглядiв: 641